17-01-2017 r. Wersja do wydruku

Wyniki Turnieju w 72 rocznicę Wyzwolenia Dolska

W minioną sobotę w Sali sportowej MGOSiR w Dolsku, odbył się coroczny turniej z okazji Wyzwolenia Dolska spod niemieckiej okupacji. W tym roku do zmagań piłkarski przystąpiło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Nie zabrakło zeszłorocznych finalistów: Mistrza Avię Kamionki i LZS Cielcza/ Byli to główni faworyci do zwycięstwa. O godz. 9.30 turniej otworzył Pan Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka. Potem przystąpiono do gry.

Do półfinału awansowały dwie drużyny Zawiszy Dolsk oraz faworyci Avia i Cielcza. Po pięknej grze do finału weszły dwie drużyny z Dolska. Zawisza II pokonała Avię 3:2, a Zawisza I po rzutach karnych 0:0 (2:0) pokonała Cielczę. To historyczny sukces naszej drużyny w turniejach piłkarskich. Zanim przystąpiono do finału, rozegrano mecze o miejsca:

O VII miejsce – Zawisza Juniorzy I – Zawisza juniorzy II 1:0

O V miejsce – Amarena Śrem – Biała Mewa Dolsk 3:7

O II miejsce – Avia Kamionki – LZS „REZBIR” Cielcza 0:4

W finale po serii rzutach karnych wygrała Zawisza I 0:0 (4:0)

Nagrodę indywidualną – Króla strzelców zdobył Hubert Szyszka z zespołu Biała Mewa. Z dorobkiem 8 bramek.

Nagrody w imieniu Burmistrza wręczali Pan Jacek Woroch Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Dolsk, Pan Ryszard Ciszewicz Prezes LKS Zawisza Dolsk oraz Witold Opielewicz Kierownik MGOSiR w Dolsku.