GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk

Temat: Bractwo Kurkowe na rozpoczęcie jubileuszu 650-lecia Dolska

Bractwo Kurkowe na rozpoczęcie jubileuszu 650-lecia Dolska

Na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Dolsku odbył się w sobotę 31 stycznia 2009 r. turniej strzelecki, rozpoczynający jubileusz 650-lecia lokacji Dolska. Do zawodów stanęło ok. 50 uczestników z kilku bractw.

Główne trofeum – tarczę okolicznościową, ufundowaną przez Burmistrza Dolska Henryka Litka zdobył Andrzej Kubiak, reprezentujący bractwo kurkowe ze Śremu. Drugie miejsce zdobył Prezes Bractwa Kurkowego z Dolska Jan Ciszewicz a trzecie reprezentant bractwa z Jutrosina Krzysztof Smoleński.

Odbył się również konkurs strzelecki do tarczy, ufundowanej przez Adama Wróbla, właściciela firmy P.H.U. „Adam-Oil” z Dolska. Kolejność była następująca:

2.      Drożdziński Andrzej – Dolsk

Na zakończenie zawodów Burmistrza Dolska Henryk Litka wręczył tarczę i nagrody dla zwycięzców w kategorii jubileuszowej a Prezes i strzelmistrz Bractwa Kurkowego w Dolsku wręczyli nagrody w pozostałych kategoriach.